Něco málo o nás

Kdo jsme?

I když se historie tohoto e-shopu začala psát teprve v roce 2021, nejsme na poli e-shopů nováčky. Již mnoho let stojíme za provozem e-shopu WWW.KOSMETIKA-KVETINKA.CZ a to, co o tomto e-shopu říkají naši zákaznící si můžete přečíst například ve službě Ověřeno zákazníky na portálu Heureka.cz. Budeme se snažit, aby jste Vy, zákazníci e-shopu Dětská-dílnička.cz, byli minimálně stejně spokojeni.

Naše společnost se jmenuje DATASANET CZ s.r.o. a sídlo firmy máme v Zaječicích (u Chrudimi, tedy skrytými pod PSČ 538 35) na čísle popisném 251. Na stejné adrese naleznete i naší prodejnu, kde si můžete vyzvednout objednané zboží, nebo i zboží přímo zakoupit. Upozorňujeme, že na prodejně je k nákupu dostupná pouze část nabízeného zboží. Naše identifikační číslo je 02147637, jsme registrováni k DPH a naše DIČ je CZ02147637 a pokud budete potřebovat, můžete nám zatelefonovat na číslo +420 608 443 099.

Jak to všechno začalo?

Myšlenky na vznik e-shopu s modely a hračkami rozvíjejícími zručnost a technické dovednosti začaly hlodat v hlavě jednatele společnosti DATASANET CZ s.r.o. při jedné z procházek městem, kdy s rodinou procházel kolem modelářských potřeb. Před dětmi se zmínil o tom, že když byl malý, stavěl modely. I stalo se to, co se stát muselo - děti se okamžitě ozvaly, že chtějí také nějaký model a po chvíli domáhání se nákupu, byl jednatel společnosti, v daném okamžiku působící jako otec rodiny, o 500Kč chudší a děti o dva modely bohatší.
Desetiletá dcera si odnesla plastikový model dinosaura od firmy Tamiya, šestiletý synek odcházel s jednoduchým modelem letadla od firmy Hobby Boss.
Největší překvapení však nastalo doma. Děti, které stejně jako ty Vaše, není za normálních okolností možné odtrhnout od telefonu, tabletu, či počítače, se vrhly na modely s jejichž stavbou si dokázaly vyhrát celý víkend. Největším překvapením však bylo, že najednou si vystačily bez telefonu a počítače, že se dokázaly zabavit i jinak, což se předtím úplně nedařilo. A neskončilo to u prvního modelu. I když určitě nestaví modely soutěžní, ale "patlají si" pro radost, jedná se o činnost tvořivou, rozvíjející jemnou motoriku, tvořivé a technické myšleni.
A v tomto místě vznikla myšlenka rozběhat nový e-shop, který by rodičům pomohl děti nasměrovat k trochu jiným zájmům. Je to utopie v dnešní době? S čím jste si hráli Vy? Asi každý kluk si někdy zkusil postavit nějaký model letadla (vzpomínáte na dopraváky firmy Plasticart? Máme je!), Monti-System, nebo kolik z Vás stavělo stavebnice Merkur? Kolik holek si stavělo ze stavebnic SEVA? Zkuste tento svět ukázat i svým dětem!

Podle čeho vybírat v našem e-shopu?

Základní rozdělení našeho e-shopu je asi jasné. Pokud hledáte konkrétní produkt, pak víte co hledáte. Pokud se však snažíte vybrat dárek, je již situace trochu složitější. Pro jsme se v jednotlivých kategoriich snažili najít kritéria, podle kterých byste produkty mohli filtrovat a zjednodušit si najití toho správného výrobku. V sekcích Lego a Dalši stavebnice jsme se snažili výrobky roztřídít podle věku, pro jak staré uživatele jsou výrobky určeny. V sekci modelů je však situace složitější. Jelikož s modely si hrají i starší děti (někdy i v důchodovém věku :-) ), není již možné třídít podle věkového určení, neboť naprostému začátečníkovi může být klidně 30 let. Abychom usnadnili výběr modelů pro začátečníky, snažili jsme se v naší nabídce vybrat takové modely, jejichž stavba je jednoduchá a jsou podle našeho názoru vhodné i pro začátečníky. Proto jsme v těchto sekcích úmístili filtr "Vhodné pro začátečníky", kterým si ulehčite hledání.

Filtr nabízí dvě možnosti: Bez slepování, kde najdete modely, k jejichž stavbě nepotřebujete lepidlo, jednotlivé díly se do sebe jenom zacvakávají, často jsou již nabarvené, takže nic víc ke stavbě nepotřebujete. Druhou možností jsou jednoduché modely "Ke slepování", kde jsme vybrali modely, kde se již bez lepidla neobejdete, ale stále se jedná o jednoduché modely. Počty dílků se v takovém připadě pohybují zhruba mezi 10-50. Některé modely z této kategorie nabízejí již nabarvené díly, ale u většiny se však již bez barviček neobejdete.

Některé modely jsou nabízeny jako sady obsahující barvy, lepidlo, často třeba i štětce. Taková sadou udělate radost začátečníkovi, pokud se jedná o jeho první, druhý, či třetí model, kdy určitě tuto sadu využije. Pro modeláře, které se tomuto koníčku již chvíli věnuje, je taková sada zbytečná, neboť většinu barev, stajně jako své oblíbené lepidlo má již dávno v šuplíku. Zkuste se tedy podívat, jestli model nenajdete v naší nabídce i jako samostatný, díky kterému ušetříte a zkušený modelář nedostane navíc to, co již stejně asi nevyužije.

Pokud přesto máte nějaký dotaz, nebo potřebujete s něčím poradit, napište nám, nebo zavolejte. Budeme-li umět, zkusíme Vám poradit.